اجاره انبار تجاری

 اجاره انبار تجاری

افرادی که در زمینه صادرات و واردات فعالیت دارند و همچنین صاحبان کسب‌و‌کار ممکن است برای نگهداری از کالاها به اجاره انبار تجاری نیاز پیدا کنند. شرکت‌های زیادی وجود دارند که فعالیت اصلی آن‌ها اجاره انبارهای مختلف، از جمله انبارهای تجاری است. پیدا کردن یک شرکت اجاره انبار دارای مجوز و معتبر اولین و مهم‌ترین قدم برای اجاره انبار است.

از این رو در این نوشتار درباره چگونگی اجاره انبار تجاری بررسی خواهیم کرد.

مطلب پیشنهادی: اجاره انبار برای وسایل اداری

انواع انبارهای تجاری قابل اجاره

اجاره انبار تجاری برای اهداف گوناگونی انجام می‌شود. بدیهی است که انبار مناسب برای نگهداری مواد غذایی با انبار مناسب برای دپو کردن ماشین یکسان نیست!

از این رو انواع انبارهای تجاری قابل اجاره در شهر تهران وجود دارند. این انبارها قابل تقسیم به دسته‌های زیر هستند:

 1. انبارهای فضای باز: این انبارها برای موارد محدودی قابل استفاده هستند. کالاهایی را می‌توان در این انبارها دپو کرد که در شرایط آب و هوایی گوناگون دچار آسیب نشوند.
 2. انبارهای فضای بسته: انبارهای فضای بسته خود انواع مختلفی دارند. سوله‌ها پر استفاده‌ترین انبارهای فضای بسته برای اهداف تجاری هستند.
 3. انبارهای کنترل دما: دما در این انبارها در سطح خاص مناسب نگهداری کالاها کنترل می‌شود. این انبارها برای نگهداری کالاهای فسادپذیر چون مواد غذایی، داروها و لوازم آرایشی بهداشتی مناسبند. 

مزایای اجاره انبار تجاری

مزایای اجاره انبار تجاری

همانطور که می‌دانید هزینه اجاره ملک‌‌ های تجاری و مسکونی در کلان‌ شهرهایی همچون تهران بسیار زیاد است. از این رو اجاره یک ملک بزرگ برای نگهداری کالاهای تجاری مقرون به صرفه نیست. به همین دلیل تجار و تولیدکنندگان برای نگهداری کالاهای تجاری خود اقدام به اجاره انبار می‌کنند. اجاره انبارها ممکن است به صورت کوتاه مدت یا بلند مدت باشد.

مزایای اجاره انبار تجاری را می‌توان در موارد زیر خلاصه کرد:

 1. صرفه‌جویی در هزینه‌ها
 2. تامین امنیت کالاها
 3. صرفه‌جویی در استفاده از فضای شرکت‌ و کارخانجات

تامین امنیت انبار های تجاری در چه سطحی است؟

کالاهای تجاری اغلب گران قیمت هستند و سرمایه زیادی برای تهیه آن‌ها مصرف شده است. طبیعی است که تجار و صاحبان کسب و کار دغدغه حفظ سرمایه خود را داشته باشند. از این رو مهم‌ترین سوال در رابطه با اجاره انبار تجاری عبارت است از:

تامین امنیت انبار های تجاری در چه سطحی است؟

در پاسخ به این سوال باید بگوییم که تامین امنیت انبار های تجاری با تمام ابزارهای موجود صورت می‌گیرد. این ابزارها عبارتند از:

 1. نگهبان دائمی: انبارهای تجاری از نگهبان شبانه‌روزی برخوردارند.
 2. دوربین مدار بسته: تمام محوطه انبار، به ویژه ورودی و خروجی آن تحت پوشش دوربین مدار بسته قرار دارد.
 3. قفل‌های هوشمند: انبارهای تجاری از قفل‌های هوشمندی برخوردارند که کلید آن‌ها تنها در دسترس مستاجر انبار خواهد بود.
 4. بیمه سرقت و بلایای طبیعی: یکی از مهم‌ترین فاکتورهای یک انبار تجاری ایمن، بیمه کردن کالاهاست. بیمه کردن کالاهای تجاری باعث می‌شود تا در صورت وقوع سرقت یا بلایای طبیعی، کمترین ضرر مالی به مالک کالاها وارد شود.

قیمت یا هزینه اجاره انبار تجاری

یکی از مهم‌ترین مسائلی که تجار و صاحبان کسب و کار در هنگام اجاره انبار در تهران در نظر می‌گیرند، قیمت یا هزینه اجاره انبار تجاری است. طبیعی است که همه علاقه‌مند هستند تا خدمات مورد نیاز خود را با کمترین هزینه ممکن بدست بیاورند. اما قیمت مهم‌ترین مسئله در هنگام اجاره انبار نیست! امنیت انبار و تناسب آن با کالاهایی که می‌خواهیم در آن نگهداری کنیم باید هنگام انتخاب در اولویت قرار گیرند.

انبارهای تجاری را می‌توان هم به صورت رهن و هم به صورت اجاره در اختیار گرفت. مهم‌ترین عواملی که بر هزینه رهن و اجاره انبارهای تجاری تاثیرگذارند شامل این موارد هستند:

 1. نوع انبار: انبارها انواع مختلفی دارند. انبارهای محوطه باز، سوله‌ها، کانتینرها و کانکس‌ها هزینه اجاره متفاوتی دارند.
 2. متراژ انبار: انبارها در متراژهای مختلف و برای اهداف مختلف قابل رهن و اجاره هستند.
 3. لوکیشن انبار: این که انبار در چه مکانی واقع شده باشد به شدت بر هزینه اجاره آن تاثیرگذار است.
 4. شرکت مالک انبار: شرکت اجاره دهنده انبار و میزان سودی که برای خود در نظر می‌گیرد دیگر عامل موثر بر هزینه اجاره قلمداد می‌شود.

لیست مقالات مرتبط:

اجاره کانتینر برای وسایل منزل

 اجاره انبار مسقف

تامین امنیت انبار های تجاری با تمام ابزارهای موجود، از قبیل قفل‌های هوشمند، دوربین مداربسته و نگهبان دائمی تامین می‌شود.

نوع انبار، متراژ انبار، لوکیشن انبار و شرکت اجاره دهنده مهم‌ترین عوامل موثر بر هزینه اجاره انبار تجاری هستند.

مطالب مرتبط

22871543

تماس بگیرید (کلیک کنید)