اجاره انبار عبوری

اجاره انبار عبوری

انبار عبوری نوعی از تأسیسات تدارکاتی است که در آن کالاها به طور موقت ذخیره می‌شوند. در حقیت اجاره انبار عبوری فقط برای دریافت و ارسال سریع محصولات کاربرد دارد. این نوع انبارها معمولاً برای حمل کالا در مسافت‌های طولانی‌تر استفاده می‌شوند. معمولاً زمانی که حمل و نقل بین مبدا و مقصد به بیش از یک روز نیاز دارد.

در این نوشتار به تعریف انبارهای عبوری می‌پردازیم و ویژگی‌ها و مزایای آن را توضیح می‌دهیم. همچنین درباره مزایای انتخاب و تامین امنیت این انبارها صحبت خواهیم کرد.

مفهوم اجاره انبار عبوری چیست؟

مفهوم اجاره انبار عبوری چیست؟

برای اینکه بفهمیم مفهوم اجاره انبار عبوری چیست، ابتدا باید تعریف انبار را بررسی کنیم: فضا یا ساختاری که برای ذخیره کالاها، محصولات یا تجهیزات مورد استفاده قرار می‌گیرد. از این نظر، انبار عبوری تسهیلاتی است که برای ارائه پشتیبانی از شبکه توزیع اصلی پیکربندی شده است. خوب این به چه معنا است؟ کالاها به‌طور موقت ذخیره می‌شوند تا زمانی که در مرحله بعدی فرآیند لجستیک مورد نیاز باشد. برای مثال، بسته‌ بندی یا تحویل نهایی به مشتری. 

انبارهای عبوری اغلب از نظر استراتژیک بین مرکز توزیع اصلی و یک مرکز منطقه‌ای یا مشتری نهایی قرار دارند. انبارهای عبوری انبارهای ترانزیت نیز نامیده می‌شوند. کاربرد اصلی این انبارها این است که کالاها از تامین کنندگان مختلف در آن جمع آوری می‌شوند. سپس این کالاها بر اساس مقاصدشان مرتب‌ سازی، بسته‌ بندی و برچسب گذاری می‌شوند، معمولا کالاها در کمتر از 24  ساعت از انبارهای عبوری خارج می‌شوند.

مزایا اجاره انبار عبوری برای کسب و کار ها

هدف اصلی یک انبار عبوری، ذخیره موقت کالاها (که به عنوان موجودی ترانزیت یا موجودی حمل‌ونقل شناخته می‌شود) است. از جمله مزایا اجاره انبار عبوری برای کسب و کار ها، هزینه پایین آن است. برخلاف انبارهای سنتی، یک انبار عبوری فقط کالا را  برای مدت کوتاهی ذخیره می‌کند. گاهی اوقات کالاها حتی روی قفسه‌های انبار هم قرار نمی‌گیرند. سرعت بالا دیگر مزیت مهم استفاده از این انبارهاست. 

انبارهای عبوری سرعت رسیدن کالاها و محصولات به دست مشتریان را به طرز چشمگیری افزایش می‌دهند. مزیت دیگر انبارهای عبوری انعطاف پذیری بالای آن‌هاست‌. اجاره این انبارها برای طیف وسیعی از کاربردها امکان پذیر است. از مواد غذایی گرفته تا انواع مواد شیمیایی.

معیارهای انتخاب بهترین مکان برای اجاره انبار عبوری

معیارهای انتخاب بهترین مکان برای اجاره انبار عبوری شامل موارد زیر است:

  • لوکیشن انبار: لوکیشن انبار باید دسترسی خوبی به تامین کننده، مبدا و مقصد کالاها داشته باشد.
  • امنیت انبار: ایمنی انبارهای عبوری باید به صورت جدی مورد بررسی قرار بگیرند‌.
  • هزینه اجاره انبار: هزینه اجاره انبارهای عبوری دیگر عامل مهمی است که کسب‌وکارها باید به آن توجه کنند. بهتر است پیش از انتخاب و اجاره انبار نسبت به بررسی و مقایسه هزینه اجاره انبارهای گوناگون اقدام شود.
  • پوشش بیمه‌ای: این که یک انبار عبوری از پوشش بیمه‌ای مناسبی برخوردار باشد بسیار مهم است. چرا که حادثه خبر نمی‌کند و ممکن است در مدت زمان کوتاهی که کالاهای شما در انبار قرار دارد حادثه‌ای اتفاق بیفتد.

تامین امنیت انبار های اجاره ای عبوری در چه حد است؟

با توجه به این که انبارهای عبوری معمولا در خارج از شهر قرار دارند این سوال مطرح می‌شود که: تامین امنیت انبار های اجاره ای عبوری در چه حد است؟

امنیت انبارهای عبوری دارای مجوز با روش‌های گوناگونی تامین می‌شود. این انبارها اغلب مجهز به دوربین مداربسته هستند. همچنین دزدگیر دارند و یک نگهبان به صورت شبانه‌روزی از آن‌ها محافظت می‌کند. با توجه به این که ایمنی یکی از مهم‌ترین فاکتورها در اجاره انبار عبوری است، حتما پیش از اجاره نسبت به بررسی آن اهتمام ورزید.

لیست مقالات مرتبط:

اجاره انبار لاستیک

اجاره انبار ارزان در تهران

اجاره انبار عبوری اجاره انبار برای یکی کردن حمل کالاهای مختلف به مقاصد یکسان با هدف صرفه‌جویی در هزینه‌هاست.

صرفه‌جویی در هزینه‌ها و سرعت بخشیدن به رسیدن کالا به دست مشتریان مهم‌ترین مزایا اجاره انبار عبوری برای کسب و کارهاست.

مطالب مرتبط

22871543

تماس بگیرید (کلیک کنید)